Блог

Як добрі справи посилюють маркетинг бренду

Емоційний зв’язок зі споживачем та фактичні продажі — сьогодні ці поняття працюють не паралельно, а залежні одне від одного. Експерти радять перезувати традиційні маркетингові механізми на інструменти, що розбурхують почуття та закривають болі клієнтів. Як? Разом з «Ліга Лідерів» — першою соціально-свідомою рейтинговою програмою в Україні. Ми об’єднуємо відповідальні  бізнеси навколо допомоги стареньким та маємо вагомі аргументи  чому до благодійного маркетингу варто долучатись кожній компанії.

Навіщо благодійність бренду

Мільйони грошей щороку інвестують великі і поменше бізнеси в соціально-значущі проекти. Адже розуміють ефективність КСВ в  процесах масштабування, укріплення іміджу та утримання конкурентної переваги бренду.

За даними дослідження Harvard Business Review, 43% опитаних американських бізнесменів, вважають благодійність наріжним каменем в життєдіяльності бренду. Адже тут мова і про лояльність споживачів, і про посилення позиції на ринку, і  про сильний HR-бренд. Клієнти все більше звертають увагу на соціальну складову і коштами голосують за товар, який дбає про людей, екологію тощо.

Бренди, що інтегрують благодійний маркетинг в основу позиціонування, вже сьогодні отримують:

  • Постійну додаткову увагу від аудиторії та формування позитивного іміджу. Обираючи соціально-активну позицію як ключову стратегію розвитку, компанія нативно транслює цінності бренду, формує навколо ТМ коло класної, залученої аудиторії з мінімальними витратами.
  • Цінність бренду та лояльність у клієнтів. Кожна людина воліє брати участь в вирішенні важливих для суспільства питань. Купуючи товар бренду, який, приміром, допомагає дитячому будинку, людина почувається героєм, не докладаючи особливих зусиль. Відповідно, продукти такої ТМ будуть користуватись більшим попитом серед аналогів.
  • Вмотивованість працівників, сильний HR-бренд. Реалізуючи соціально-важливі задачі разом з персоналом, компанія формує міцний зв’язок всередині колективу та мотивує кожного працювати сумлінніше. Адже від їх роботи залежить вирішення важливих рішень. Мережа кав’ярень Starbucks, приміром, зазначила, що з моменту інтеграції благодійного маркетингу в стратегію розвитку бренду, плинність кадрів знизилась на 50%. Це дозволяє щороку зберігати близько $1000 з одного працівника.

 

А продажі будуть?

Однозначно, участь торгових марок в соціально-важливих проектах — це історія не лише про емоції. Ефективність cause marketing можна виміряти не тільки  вподобайками, а й цілком реальними продажами.

Наочний приклад: існує думка, що найбільший прибуток компанії отримують в період передноворічних розпродажів. А от Apple, Nike, GAP, Electronics Arts, Coca-Cola, American Express могли б посперечатись щодо цього стереотипу.

В історіях з колабами бізнесів та благодійними активностями win-win ефекту досягає кожна сторона.

Споживач  почувається альтруїстом, розуміє власну силу у вирішенні глобальних проблем.

Бренд отримує колосальну підтримку аудиторії, підвищення впізнаваності та присутності в інфопросторі.

Підопічні проекту — необхідну підтримку.

Так за результатами дослідження консалтингової агенції IQ Sustainability: торгові марки, які інтегрують ідеї КСВ у бізнес, в середньому збільшують оберти продажів на 20%, покращують виробничість на 13% та скорочують плинність кадрів на 50%.

Висновки напрошуються самі собою: можна бути просто хорошою компанією з вигідним оффером та міцною позицією на ринку. А можна дивитись трохи ширше та будувати потужний бренд, що закохує споживачів та лишає конкурентів на лавці запасних.

Бізнес-рейтинг «Ліга Лідерів» за другий варіант.

 

Премія та wow-ефект червоного знаку

Ми як і Product Red, мислимо масштабно! Віримо, що кожна ТМ без виключення в тандемі зі споживачем може зіграти важливу соціальну роль. В якості бонусу — шанс вписати ім’я бренду поряд зі світовими зірками на кшталт Starbucks, Apple, Coca-Cola тощо.

Як? Підтримуючи одиноких стареньких з «Ліга Лідерів» та демонструючи цінності компанії прямо з упаковки товару.

Разом з дієвими PR-інструментами для просування бізнесу, «Ліга Лідерів» позначає продукцію брендів-партнерів промовистим червоним знаком. Це і маркер проактивності ТМ, і довіри споживача. Тож який товар приверне увагу покупця в першу чергу?… Відповідь очевидна.

 Призери конкурсу стають почесними учасниками Клубу Добрих справ. В рамках діяльності КДС компанії допомагають одиноким стареньким, передаючи частину коштів за реалізацію рекламних активностей або продукцію для закриття нагальних задач.

 

Щоб працювати не точково, а стати центром комунікації та системної підтримки, «Ліга Лідерів» формує базу усіх державних будинків для людей літнього віку. Навіть у найвіддаленіших куточках країни. В свою чергу, класні-свідомі бізнеси можуть розраховувати на сприяння конкурсу у:

  • трансляції цінностей бренду в онлайн і офлайн просторі
  • формуванні департаменту КСВ, якщо такого відділу в компанії немає
  • реалізації гучної PR-кампанії

За підтримки «Ліга Лідерів», Мяу!, REHAU Ukraine, Київський БКК, Electrolux та інші видатні бренди вже інвестують в здоров’я країни. Натомість, на хвилі  великих звершень, отримують паливо для стрімкого злету.

І ваш бренд так може 🙂